O mně


Fotografie má upozorňovat lidské oko, cit a mysl, že i nepatrné věci mají svoji hodnotu a smysl. Josef Sudek

Mám ráda fotografii a fotografování. Zachycení okamžiku, který se již nebude opakovat, je pro mne magické a jedinečné. Věřím, že je to láska na celý život.

Fotografii se aktivně věnuji poslední tři roky. Profesně přicházím z prostředí, kde jsem se s fotografií setkávala každý den – z novin. Dlouhá léta jsem s fotografií žila v krásné symbióze a ani jsem neměla potřebu vzít do rukou vlastní fotoaparát. Změnilo se to až jednoho dne, když jsme domů přivezli malé štěně border kolie a mě se najednou zdála velká škoda nezachytit ty okamžiky štěstí a radosti a objevování. Tím to vše začalo. Absolvovala jsem fotografické kurzy a také jsem se dvakrát zúčastnila workshopu krajinářské fotografie.

Velmi mě baví reportážní fotografie, kterou mohu zachytit jedinečné okamžiky plné emocí a vzruchu. Vyjít ven – do cizího prostředí a tam fotografovat – je pro mne objevování nových světů. Věřím, že zrovna při tom můžeme zažít velké dobrodružství a nový příběh. A ráda ho budu objevovat s Vámi..

Foto: Matěj Slezák Photography

Reference

Téměř přes rok spolupracujeme s paní Yvonou Pařízkovou v rámci reportingu eventových akcí pořádaných pro návštěvníky OC Galerie Šantovka. Perfektní přístup, bezproblémová a spolehlivá domluva, pečlivě odvedená pěkná práce, to jsou tři hlavní důvody, proč jsme s jejími službami spokojeni.
Kateřina Zemánková, Marketingová koordinátorka OC Galerie Šantovka

Rodinné focení nemusí být stres! S paní Yvonou šlo o příjemné a bezprostřední setkání nepostrádající profesionalitu. A jelikož již nás je zase více, věřím, že to nebylo setkání poslední. Děkujeme.
doc. PhDr. Irena Plevová, Ph.D.

Bylo to naše druhé focení s Yvonou a oba jsme byli opět velice spokojeni a nadšeni, jak krásně fotky vyšly. Líbila se nám kreativita, výběr prostředí a hlavně její přístup. Určitě si ji opět vybereme na naše další focení. Už se moc těšíme. Za nás hodnocení 5 hvězdiček ze tří :-).
Romana a Petr Dlabajovi

Paní Yvona Pařízková je profesionál na svém místě. Ať už se jednalo o soukromé focení či nafocení promofotek pro naši lékárnu, vždy vše probíhalo bez jakýchkoli komplikací, hladce a se skvělou domluvou. Navíc musím rozhodně vyzdvihnout fakt, že výsledek práce byl zhotoven ve velice krátkém čase.
Mgr. Michaela Dobrá, Lékárna U Červeného kostela Olomouc

Yvona jako fotografka je kreativní, příjemná a milá. Fotit s ní je pohoda, přitom odvádí perfektní práci. Ráda se s ní při focení opět setkám.
Ing. Mgr. Hana Vacková

S Yvonou Pařízkovou spolupracujeme již více než rok, a to v rámci obsahových příspěvků na sociální sítě a fotografování v našem Aquaparku. S výsledky její práce jsme velmi spokojeni, její přístup je vždy profesionální, aktivní a spolehlivý.
Ing. Dalibor Přikryl, ředitel, Aquapark Olomouc

Velice příjemné setkání s paní Yvonkou. Krásné počasí, příjemná atmosféra. Všem určitě doporučujeme.
Květoslava a Lukáš Popelkovi